AFS Ozara (Foto: arhiv GG)

Krajevna skupnost Primskovo praznuje

Kranj - Krajevna skupnost Primskovo bo ob krajevnem prazniku v sodelovanju z društvi na tem območju pripravila več dogodkov. V sredo, 10. oktobra, ob 18. uri bodo potekal program v domu krajanov v družbi učencev iz Podružnične šole Primskovo in plesne skupine Netopir. V petek, 12. oktobra, ob 18. uri bo odprtje razstave v mali dvorani doma krajanov. Maja Rogelj bo predstavila izdelke iz sena in dekoracije iz naravnih materialov, Miha Štiglic se bo predstavil z izdelki iz gline, Mitja Puhar bo postavil na ogled fotografije. Na odprtju bo nastopil Mešani pevski zbor Musica Viva. V soboto, 13. oktobra, z začetkom ob 9. uri bo turnir na balinišču v Kokrškem logu.

Slavnostna prireditev ob prazniku bo v soboto, 13. oktobra, ob 19. uri v domu krajanov. Ob tej priložnosti bodo podelili priznanja za lepo urejene domove in poslovne objekte, v programu bodo nastopili ljudski pevci in Dalmatinska klapa v organizaciji AFS Ozara, zatem pa skupina Bohpomagej.

V ponedeljek, 15. oktobra, od 15. ure dalje Društvo za osteoporozo pripravlja dan odprtih vrat, ultrazvočno merjenje kostne gostote, razstavo izdelkov in predavanji prim. dr. Mojce Senčar in dr. Maje Kozlevčar - Živec. V sredo, 17. oktobra, ob 18. uri Koronarno društvo organizira predavanje na temo uporabe zdravil pri starejših ljudeh. Predavala bo dr. Metka Budihna.

V petek, 19. oktobra, dopoldne bodo vrtičkarji in učenci prvih razredov obiskali gasilski dom na Primskovem, v soboto, 20. oktobra, ob 17. uri pa bo v mali dvorani doma krajanov potekal šahovski turnir. 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / / 07:00

Mirovnice tretje v Evropi

Na evropskem likovnem natečaju ob 20-letnici konvencije o otrokovih pravicah so učenke iz Cerkelj osvojile tretjo mesto.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Okusne vegetarjanske jedi iz restavracije Papala Kranj

Hokkaido krema Za 4 do 6 oseb 1 kg buč hokkaido 1 l vode, 1 žlička cimeta,100 g sladkorja, kivi ali drugo sadje za garniranje

Naklo / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Vežice v Dupljah novembra

Pokopališče v Spodnjih Dupljah bodo razširili. Tam so že začeli graditi poslovilne vežice, kar je stara želja krajanov.

Medvode / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Vesela harmonika v Gunclje

Harmonikarji, največ je bilo mladih, so tekmovali na Veseli harmoniki na Senici. Prevladovali so Gorenjci, zmagi pa sta šli na Dolenjsko in v Ljubljano.

Gospodarstvo / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Kačasta in stebrasta smreka

Gozdar Martin Umek je v revirju Nemilje odkril gozdna posebneža - v bližini Jamnika kačasto smreko, v Zgornji Besnici pa še stebrasto.

Zanimivosti / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Mesto jekla in - turizma

Pomočnik direktorja Slovenske turistične organizacije Dejan Podgoršek: "Okolica Jesenic me je fascinirala, Jesenice imajo izjemen turistični potencial."