Ob prejemu srebrne medalje: Anton Schlaus, podpredsednik evropske komisije Entente Florale, Zdravko Debeljak, Doran Konjar, Olga Konjar, medvoški župan Stanislav Žagar in Monika Hetsch, predsednica komisije na ocenjevanju v Smledniku (Foto: Boštjan Luštrik)

Smlednik med najlepšimi v Evropi

Na evropskem tekmovanju v urejenosti krajev je Smlednik v kategoriji vasi osvojil srebrno medaljo.

Smlednik – Smlednik je letos tekmoval na evropskem ocenjevanju krajev Entente Florale. Komisija si je vas v občini Medvode prišla ogledat v začetku avgusta, rezultat ocenjevanja pa je bil znan na zaključni prireditvi, ki je 21. septembra potekala v katedrali Ripon v bližini Harrogata v Veliki Britaniji. V kategoriji vasi je Smlednik prejel srebrno medaljo, Novo mesto, ki je Slovenijo zastopalo v kategoriji mest, pa bronasto.

»Srebrnega priznanja nismo pričakovali, posebej še zato ne, ker so se druge vasi pripravljale tudi po pet let, najmanj pa dve leti, medtem ko smo mi imeli časa le štiri mesece. Kaj dosti več kot tisto, kar že imamo, imamo pa kar veliko, predvsem na področju naravne in kulturne dediščine, nismo mogli urediti. Bistvo vsega je, da nam vse, kar smo naredili, ostane. Smo pa v Veliki Britaniji videli, da imamo še veliko dela. Krajino je mogoče urediti tudi s preprostimi posegi. Če bi slučajno dobili zlato priznanje, bi bilo res nepravično do tistih, ki so dobili zlato. To so tako urejene vasi, da si ne morete misliti,« je bil presrečen Zdravko Debeljak, predsednik Sveta KS Smlednik in član ožjega organizacijskega odbora, v katerem sta bila tudi Olga Konjar, tajnica KS in TOD in Doran Konjar, predsednik TOD Smlednik, ter dodal: »Komisijo je prepričala predvsem naravna in kulturna dediščina in sodelovanje skupnosti, občine, krajanov, malce pa so nam očitali enoličnost pri ocvetličenju. Skoraj na vseh oknih so bile namreč enake rože.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sobota, 28. junij 2014 / 10:02

Energijo se splača varčevati

Tako v podjetjih kot v gospodinjstvih zadnja leta pri porabi energije ravnamo vse bolj gospodarno, skrbnejše ravnanje pa ne vpliva le na naše denarnice, ampak tudi na okolje.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

EU marjetica za Terme Snovik

Terme Snovik so šele tretje podjetje v Sloveniji, ki je prejelo ta prestižni evropski znak za okolje, in prvo na področju turizma.

Kranj / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Prihodnost jih (še) ne zanima

V športni dvorani na Zlatem polju je visokošolsko ministrstvo pripravilo posvet za dijake zaključnih letnikov.

Žiri / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Smučišče Goropeke propada

Dobrih dvesto metrov dolgo smučišče na Goropekah že več let sameva in čaka na boljše čase. Zaprto je zaradi neurejenih dokumentov.

Zanimivosti / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Gasilstvo zanima tudi mlade

Gasilsko društvo Bistrica pri Tržiču ima med 74 člani 26 mladih. To obeta razvoj, meni predsednik Bojan Balantič.

Bohinj / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Ekonomska analiza pokazala stanje občine

Bohinj - Občina Bohinj je dala izdelati ekonomsko analizo stanja občine. Njen namen je bil pripraviti čim bolj popolno in aktualno sliko prebivalstva in gospodarstva občine Bohin...